Letní škola moderních učitelů je tradice, která začala v roce 2010 s cílem poskytnout českým a slovenským učitelům možnost k setkání a výměně pedagogických zkušeností.

Od té doby společnost Microsoft každým rokem pořádá tento „letní tábor pro učitele“, který je jednak odměnou pro aktivní učitele a jednak inspirací pro další školní rok. Vždy je zde pro ně vždy připraven zajímavý program, který kombinuje jak profesní vzdělávání, tak relaxaci a zábavu. Cílem pobytového týdne je získání nových informací, kontaktů a podnětů pro přípravu ještě zajímavější moderní výuky.

Program se skládá z atraktivních přednášek o novinkách v oblasti pedagogiky a technologií, které je možno použít pro výuku a řízení školy, ale i interaktivních workshopů, kde si účastníci mohou vyzkoušet nejžhavější novinky v praxi a naučí se nové metodické i technické postupy.  Velmi oblíbenou součástí tohoto týdne je i Burza nápadů, při níž si učitelé vyměňují zkušenosti a nápady na inovaci výuky. Každý účastník má za úkol předem si připravit krátkou přednášku či workshop o inovativní výukové aktivitě, kterou pro své žáky připravil/a a doporučuje ji ostatním. Účastníci si také mohou vypůjčit moderní technologie na vyzkoušení a pro zpestření soutěží o atraktivní ceny v různých disciplínách.

Mezi přednášejícími jsou kapacity ve svém oboru, inovátoři a inspirativní osobnosti. Diskuse, které vyvolávají, jsou podnětné a bouřlivé :-) Seznam přednášejících najdete ZDE.

V programu nechybí ani čas na relaxaci, ať už v hotelovém wellness centru či při aktivitách, které si pro sebe navzájem připravují účastníci – v minulosti zde proto byly například lekce zumby, zdobení tradičních slovenských kraslic, batikování, aerobic, výlety do okolí a mnoho dalších aktivit, z nichž si každý mohl vybrat „tu svou“.

Místo konání akce bylo zvoleno symbolicky i prakticky na hranici České a Slovenské republiky – tedy napůl cesty pro učitele obou zemí. V prvních ročnících byl domovem Letní školy hotel Kopanice v romantickém prostředí Bílých Karpat. Protože ale popularita Letní školy rostla a bylo třeba navýšit kapacitu, od roku 2014 jsme zvolili kapacitně větší hotel v krásném prostředí CHKO Beskydy.

Mezi účastníky najdete učitele základních i středních škol, ředitele, IT správce a koordinátory.  Pro organizátory je největší odměnou fakt, že z účastníků se během Letní školy stanou především přátelé, kteří vytvoří úžasnou atmosféru, navzájem se podporují a nabitý týden si společně maximálně užijí. Navázaná přátelství a kontakty mezi školami i národnostmi pak přetrvávají dlouho po skončení Letní školy.

Letní škola 2014

Kdy: 10. – 15. srpna 2014

Kde: Wellness hotel v krásném prostředí Bílých Karpat

Poplatek za účast: 5 000Kč (zahrnuje veškerý program, ubytování, plnou penzi), pro slovenské zástupce: 200 EUR

Akce je akreditována, možno hradit z prostředků DVPP

Momentálně pro vás finalizujeme program a organizační detaily.

Registrujte svůj předběžný zájem o účast ZDE.