Během celé letní školy na vás čeká velké množství zajímavých přednášek, diskuzí či burza nápadů. Můžete se tak těšit na zajímavé přednášející, které vám po finalizaci programu zde představíme.

PhDr. Ondřej Neumajer, Ph.D.

Vystudoval informatiku a informační výchovu na PF TUL a PedF UK, působí jako konzultant vzdělávání, lektor a didaktik ICT. Pracoval jako zástupce ředitele na velké pražské škole, na Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy v odboru Státní informační politiky ve vzdělávání. Jako náměstek ředitele působil ve Výzkumném ústavu pedagogickém. Byl spoluzakladatel a pozdějším místopředseda občanského sdružení Jednota školských informatiků. V současné době působí na katedře Informačních technologií a technické výchovy PedF UK v Praze a pracuje na několika národních projektech EU.

Jiří Chytil

Koordinátor vzdělávání pro ČR, Microsoft Partners in Learning. 19 let pedagogické praxe, učitel a lektor se zkušenostmi v oblasti počítačových kurzů. Přes 10 let často přednáší na seminářích společnosti Microsoft. Je autorem metodických materiálů a knih  zaměřených na aplikace Microsoft Office určených pro ZŠ a SŠ. Během posledních let se věnuje manažerské činnosti v podobě vedení vzdělávacích center. Podílí se na organizaci různých konferencí zaměřených na vzdělávání jakou je například Československá letní škola moderních učitelů. Je držitelem certifikace MOS Master a MTA, od roku 1999 je ECDL tester.

Ing. Karel Klatovský

V současné době působí jako učitel a na SŠ a MŠ v Litoměřicích, Univerzitě J.E.Purkyně v Ústí nad Labem a jako komunitní koordinátor programu Microsoft Partneři ve vzdělávání. Je autorem velké řady odborných knih a učebnic pro ZŠ a SŠ, své znalosti prezentuje nejenom na konferencích v ČR, ale i v zahraničí (Londýn, Barcelona, Amsterdam). Je držitelem mnoha certifikací společnosti Microsoft, např. Most Valuable Professional nebo Microsoft Certified Educator. V poslední době se věnuje školení na využívaní technologií a produktů společnosti Microsoft a to zejména Office 2013, Office 365, Windows 8.1, Windows MultiPoint Server, tabletové výuce a další.

Mgr. Lenka Kremlíková
Absolventka studia primární pedagogiky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy s 31letou pedagogickou praxí, lektorka metodiky splývavého čtení SFUMATO dr. M.  Navrátilové a současně i metody výuky matematiky podle p. prof. M. Hejného a účastnice několika vzdělávacích projektů.

Mgr. František Tomášek
Absolvent Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, obor matematika-občanská výchova, se 47letou pedagogickou praxí, emeritní ředitel fakultní základní školy v Brandýse nad Labem, ředitel vzdělávacího centra s akreditací MŠMT,  dlouholetý lektor v dalším vzdělávání pedagogických pracovníků – učitelů a ředitelů, účastník vzdělávacích projektů, člen odborných týmů MŠMT.

Ing. Jaroslav Oster
Absolvent Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach pôsobí v oblasti IT 19 rokov ako konzultant pre oblasť informačnej bezpečnosti  v spoločnosti Info consult, s.r.o. Od roku 2000 pôsobí tiež ako súdny znalec v oblasti IT. Aktívne sa podieľa na rade vzdelávacích a realizačných projektov zameraných na problematiku informačnej bezpečnosti v zdravotníckom sektore, samospráve i komerčnom sektore, vzdelávaní súdnych znalcov. Patrí medzi zakladajúcich členov Slovenskej asociácie informačnej bezpečnosti (SASIB) a pôsobí tiež v poradnom výbore projektu zodpovedne.sk. V roku 2013 založil občianske združenie Preventista - združenie pre bezpečnosť a prevenciu, ktorého cieľom je zvyšovanie povedomia o informačnej bezpečnosti so zameraním na šírenie prevencie počítačovej kriminality medzi deťmi a mládežou, s priamou podporou ich pedagógov a rodičov.

Mgr. Peter Pallo
Absolvent Pedagogickej Fakulty Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici, odbor 1.stupeň ZŠ. Počas svojej 12 ročnej praxe sa snaží zavádzať do vyučovania moderné metódy a formy práce prostredníctvom digitálnych technológií. Ako prvý na Slovensku v školskom roku 2007/2008 rozbiehal model vyučovania 1:1 computing v prvej notebookovej triede. Tento rok prešiel na  tabletový systém W8. Za zapájanie do školských projektov priniesol s jeho žiakmi viacero medzinárodných ocenení. Okrem vášne pre technológie sa venuje spoločenským tancom, organizácií kultúrnych podujatí ako napr.: medzinárodná spevácka súťaž DilongStar a pod.

Petr Slípek
Se svou firmou Dosli se přes 20 let věnuje vývoji softwaru pro podporu výuky a usnadnění práce učitelů. Původní program DoTest, který je určen pro práci s testy, se postupně rozrostl do komplexního vzdělávacího systému EduBase. Inspiraci pro vývoj softwaru čerpá ze spolupráce s řadou učitelů, návštěvou ve školách a sledováním trendů ve využívání ICT technologií v českých i zahraničních školách. V souvislosti s rozšířením tabletů byla EduBase rozšířena o nové funkce umožňující zajímavé a efektivní využití těchto technologií ve výuce. Zároveň vznikl projekt ASUS Edu Class spojující tablety se softwarem EduBase a školením pro pedagogy.

Jaroslav Šindler
Bývalý učitel Informatiky, základů programování a počítačové grafiky na střední škole se zaměřením na obor ICT. Rozvoji vzdělávání a lektorské praxi se věnuje od roku 1994. Zkušenosti má s tvorbou vzdělávacích plánů, osnov a e-learningových materiálů, jak pro školní potřeby, tak pro potřeby rekvalifikačních kurzů a odborných firemních seminářů či školení. Koníčkem mu jsou animované filmy, fotografování, cestování a informační technologie. Aktivně se věnuje operačním systémům společnosti Microsoft, aplikacím Office, cloudovým službám Office 365 a vývojovým nástrojům. Ovládá grafický software i aplikace určené pro produkci videa.